Rezervujte si Váš termín:
+420 603 170 221

Chemický peeling


chemický peeling projasní a omladí vaši pleť

Projasněte a omlaďte Vaši pleť za pomocí neinvazivní metody - chemického peelingu. Chemický peeling vyhladí jemné vrásky, zjemní jizvy po akné a rozšířené póry, odstraní pigmentové skrny či zmatní mastnou pokožku. Výsledkem je jasná a zdravá pleť a mladistvý vzhled. V salonu Christine si můžete dopřát chemický peeling kosmetických značek Image Skin Care a Syn Care. Na základě diagnostiky Vaší pleti s přihlédnutím k Vašim potřebám a přáním Vám doporučím nejvhodnější ošetření

 

 

SYN CARE - CHEMICKÝ PEELING - OŠETŘENÍ AHA OVOCNÝMI KYSELINAMI

Chemický peeling je metoda intenzivní péče o pleť, která je na pomezí klasické medicíny a kosmetiky. Využívá se při ní účinku ovocných kyselin. Metoda, při které dochází k intenzivnímu odstranění odumřelých a poškozených vrstev buněk a tím se viditelně zlepšuje vzhled pleti. Syn Care je první českou profesionální kosmetikou, která vyrábí speciální řadu kosmetiky pro peeling pleti kyselinou glykolovou, doplněný kyselinou hyaluronovou.

Výsledek ošetření bývá velmi uspokojivý, pleť je zdravější a omlazená. Dle hloubky působení kyselin se peeling dělí na povrchový, středně hluboký a hluboký. V kosmetickém salonu se řeší problémy pleti vyžadující pouze povrchový peeling za použití koncentrace 30 - 35% kyseliny glykolové. Chemický peeling se aplikuje jako samostatný výkon nebo jako kúra opakujících se ošetření, podle typu pleti a konkrétního problému.
 

Důvody použití povrchového chemického peelingu

 • stárnutí pleti a tvorba vrásek
 • poškození kůže po nadměrném slunění
 • aknózní pleť
 • změny a posuny pigmentu
 • hloubkové čištění mastné pleti
 • jako následná péče po ukončení léčby kožních problémů

 

Jaký je princip chemického peelingu?

Působení chemického peelingu na povrchu pleti způsobí podráždění pokožky. Při podráždění dochází ke vzniku různého stupně místního zánětu (podobně, jako když se škrábnete nehtem). Zánět se projeví začervenáním, svěděním a zvýšením teploty v místě podráždění a následným hojením. A právě HOJENÍ pleti je cílem podráždění chemickým peelingem. Nová tkáň, která při hojení vzniká a nahrazuje tu poškozenou, je obnovená a bez estetického defektu objevující ho se na pleti před peelingem.


 

Kontraindikace

 • těhotenství a kojení
 • časté opary
 • čerstvě opálená pokožka na slunci nebo soláriu
 • jakékoliv akutně probíhající onemocnění
 • autoimunitní onemocnění
   

Jaká je příprava pleti a průběh ošetření?

Před prvním ošetřením peelingem je nutno používat 10 - 14 dnů přípravnou zjemňující emulzi, která snižuje riziko případné nežádoucí reakce. Aplikace se provádí 1 - 2x denně. Vhodné je zařadit stravu bohatou na bílkoviny a dostatek vitamínů (vitamín E, C).

Samotné ošetření - po pečlivém povrchovém čištění se aplikuje roztok kyseliny glykolové. Aplikace se většinou projeví svěděním a začervenáním pokožky. Dle reakce a typu kúry je roztok po 2 - 7 min. neutralizován a odstraněn. Poté nepříjemný pocit ustane. Následuje ošetření zklidňujícím přípravkem, který se používá následující 2 dny a poté se opět začne používat přípravná zjemňující emulze.

Bezprostředně po aplikaci peelingu je doporučeno nevykonávat nadměrnou fyzickou aktivitu, neměnit teplotu prostředí, vynechat ve stravě ostrá jídla a kyselé ovoce, neopalovat se a nevystavovat pleť chladu nebo naopak vysokým teplotám. V této době je velmi důležité chránit pleť před sluncem vysokým UV faktorem. Až druhý den po ošetření lze aplikovat make-up. Péče o pleť v průběhu kúry chemického peelingu musí být velmi šetrná.

Délka ošetření: 40 min.

 

Kúru chemického peelingu sestavíme podle typu pleti a estetického defektu

 • u stárnoucí pleti se provádí 1x za 3 měsíce
 • u pleti mastné, aknózní a při řešení pigmentových skvrn může být frekvence častější, ideální je opakovat ošetření 4x po 2 - 3 týdnech

 

Přípravky s obsahem ovocných kyselin pro domácí použití

Chemický peeling v salonu je založen na působení vysokých koncentrací ovocných kyselin na pleť. Kosmetika Syn Care nabízí i přípravky pro domácí použití s nižšími dávkami. Mají výrazně nižší dráždivý účinek a do popředí vystupuje efekt silně exfoliační a zesvětlující. Ošetřovaná pleť je zjemněná, barevně sjednocená, jemné vrásky jsou vyhlazeny, normalizuje se tvorba mazu.

 

Máte zájem o chemický peeling? Rezervujte si Váš termín.

Copyright © 2015 - Kosmetický salon Christine - všechna práva vyhrazena.
Webové stránky vytvořila JIROUT REKLAMNÍ AGENTURA.